ua ru

МЗС України сподівається на політико-дипломатичне вирішення конфлікту в Сирії в найкоротші терміни

Міністерство закордонних справ України (МЗС) сподівається на політико-дипломатичне вирішення конфлікту в Сирії в найкоротші терміни. Про це йде мова в повідомленні прес-служби МЗС.

"МЗС України засуджує факт використання хімічної зброї поблизу Дамаска 21 серпня 2013 р., що було підтверджено інспекторами ООН у проміжному звіті від 16 вересня 2013 р. Україна займає чітку позицію, яка полягає в тому, що будь-яке застосування зброї масового знищення є порушенням міжнародного гуманітарного права, а винні в її застосуванні повинні бути притягнені до відповідальності", - йдеться в повідомленні.

В Україні вітають домовленості, досягнуті за результатами переговорів в Женеві міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова та державного секретаря США Джона Керрі щодо встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю у Сирії та її знищення в якомога стислі терміни. З цією метою мають бути максимально задіяні механізми Ради Безпеки ООН та Організації по забороні хімічної зброї, у Виконавчій раді якої Україна нині головує.

"Сподіваємося, що реалізація зазначених домовленостей сприятиме зниженню існуючого рівня напруження між сторонами збройного конфлікту та його подальшому вирішенню політико-дипломатичним шляхом", - зазначають в МЗС.

Нагадаємо, сьогодні міністр закордонних справ України, діючий голова ОБСЄ Леонід Кожара обговорив з послом Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Паєттом ситуацію в Сирії.