МЗС вимагає від Росії звільнити Сенцова та Кольченка

НовиниПолітика    21.10.2016 - 22:13
Фото: МЗС України
Фото: МЗС України

МЗС вважає незаконним поширення громадянства Російської Федерації на українців, які проживають у Криму

Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації звільнити українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Про це йдеться у заяві МЗС.

"Міністерство закордонних справ України засуджує рішення російської сторони щодо неможливості передачі Україні відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб незаконно засуджених громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, в особових справах Сенцова та Кольченка є паспорти громадян України, а також офіційні заяви під час судових засідань, що вони ніколи не зверталися і не збираються звертатися до російських органів з метою оформлення російського громадянства, але РФ не визнає їхнього українського громадянства. 

Крім того, МЗС категорично відхиляє аргументацію РФ щодо автоматичного набуття громадянами України Сенцовим та Кольченком громадянства РФ.

"Дії російської сторони щодо поширення громадянства Російської Федерації на громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, є грубим порушенням норм і принципів міжнародного гуманітарного права та зобов’язань Російської Федерації як держави-окупанта", - йдеться у повідомленні.

Тож, МЗС вимагає від російської сторони припинити незаконні дії щодо примусового визнання Сенцова та Кольченка російськими громадянами, а також забезпечити їхнє безумовне звільнення та повернення в Україну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що РФ відмовилася видавати Україні Сенцова та Кольченка.

On Top