ru ua

МЗС Росії звинуватив Румунію в створенні плацдарму для США і НАТО

МЗС Росії звинуватив Румунію в створенні плацдарму для США і НАТО

МЗС Росії звинуватило владу Румунії в тому, що вона перетворює країну на "опорний плацдарм США і НАТО поблизу російських рубежів". Так офіційний представник МЗС Олександр Лукашевич прокоментував скасування Бухарестом обмежень на розміщення іноземних збройних сил на території Румунії, в тому числі на рішення парламенту про скасування ліміту на одночасне перебування в країні військовослужбовців США, повідомили у прес-службі МЗС РФ.

Крім того, вказав Лукашевич, румунський уряд готує законопроект про дислокацію, транзиті та проведенні операцій за участю іноземних збройних сил, включаючи спрощений порядок перетину ними державного кордону.

"По суті, мова йде про послідовне перетворення країни в черговий опорний плацдарм США і НАТО поблизу російських рубежів", - йдеться в коментарі.

"Ми вже не раз коментували подібні кроки ряду натовських держав, відзначаючи їх конфронтаційний характер і підкреслюючи їх абсолютну неадекватність і надмірність, як у військовому, так і у фінансовому плані. Адже абсолютно очевидно, що Росія не представляє ніякої загрози ні для Румунії, ні для будь-яких інших країн. Посилання ж на суто оборонний характер застосованих заходів від так званої «загрози зі Сходу» і зовсім не витримують жодної критики", - заявив офіційний представник МЗС Росії.

"Мимоволі напрошується висновок, що нинішні румунські керівники з метою підвищення власного "профілю" в очах заокеанських стратегів, відкрито нехтують зобов'язаннями по Основоположному акту Росія-НАТО від 1997 про нерозміщення" істотних бойових сил "на території нових членів альянсу, готові принести в жертву з кон'юнктурних міркувань інтереси підтримки стабільності в регіоні Причорномор'я", - наголошується в коментарі Лукашевича.

У лютому Bloomberg з посиланням на обізнаних посадових осіб повідомляв, що США з метою натиснути на Москву в зв'язку з українською кризою можуть розширити свою військову присутність у Східній Європі та Скандинавії. Вони планують направити туди додаткові засоби ППО і ПРО, а також наземний військовий контингент і розвідувальні підрозділи. У січні глава НАТО Йенс Столтенберг заявив про створення в шести східноєвропейських країнах - Польщі, Румунії, Болгарії, Литві, Латвії та Естонії - командних центрів альянсу.

Наприкінці березня армія США провела навчання своїх підрозділів в Румунії та Болгарії.