ru ua

МЗС розцінює заяви Лаврова як готовність РФ розпочати агресію проти України

Міністерство закордонних справ України розцінює загрозу міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про застосування російських Збройних сил як готовність РФ почати військову агресію проти України.

Міністерство закордонних справ України розцінює загрозу міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про застосування російських Збройних сил як готовність РФ почати військову агресію проти України. Про це повідомляє прес-служба українського МЗС.

"На тлі кроків, які здійснюються в Україні з метою добросовісної і повної імплементації Женевських домовленостей, абсолютним дисонансом стали висловлені 23 квітня Міністром закордонних справ РФ С. Лавровим в інтерв'ю російському телеканалу "Russia Today" загрози застосування російських Збройних сил у відповідь на законне здійснення в Україні заходів по боротьбі з терористичними і сепаратистськими проявами", - йдеться в повідомленні.

У МЗС розцінив згадані вислови як готовність російської сторони здійснити агресію проти України, а також продовжити з цією метою концентрацію російських військ поблизу кордонів.

"Використання у згаданому інтерв'ю припущень щодо можливості атаки з боку України на інтереси Росії і росіян, напади на громадян Росії виглядає кричуще необгрунтованим на тлі тих зусиль, які докладає Україна для деескалації конфлікту і вирішення його мирним шляхом", - підкреслили в МЗС.

У відомстві зазначили, що антитерористична операція, що здійснюється зараз, повністю відповідає чинному законодавству України та взятих українською стороною міжнародним зобов'язанням і спрямована на захист жителів східних регіонів України від терористичних та інших протиправних дій, а також припинення насильства.