МЗС висловив протест у зв'язку з безпідставним затриманням Сущенко

НовиниНадзвичайні події    03.10.2016 - 12:03
Фото: український журналіст Роман Сущенко
Фото: український журналіст Роман Сущенко

Українські власті вимагають невідкладного звільнення і повернення в Україну журналіста

У Міністерстві закордонних справ України висловили рішучий протест у зв'язку з безпідставним затриманням у Москві 30 вересня 2016 року органами ФСБ РФ українського журналіста Романа Сущенко. Про це повідомляє пресс-центр МЗС.

У МЗС обурені тим, що Сущенко, який прибув до Росії у приватних цілях, влада РФ затримали за надумані "шпигунство".

"Розглядаємо це як черговий крок у цілеспрямованій політиці Російської Федерації використання українців, які опиняються в руках її органів влади, в якості політичних заручників у своїй гібридної агресії проти нашої держави", - йдеться в повідомленні.

На думку МЗС, затримавши Сущенко, Москва в черговий раз довела, що веде війну не тільки проти України, але і проти всього демократичного світу.

"Вимагаємо від Російської Федерації забезпечення дотримання прав українською, негайного допуску консульських посадових осіб України до затриманого відповідно до взятих на себе Росією міжнародно-правових зобов'язань, а також його невідкладного звільнення і безперешкодного повернення неушкодженим на Батьківщину", - заявили в МЗС.

Крім цього, зовнішньополітичне відомство України звернулося до міжнародного співтовариства, зокрема до ООН, ОБСЄ, Раді Європи і до всіх авторитетних правозахисних організацій не залишатися осторонь у питанні звільнення Сущенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ФСБ РФ заявляє, що Сущенко є полковником української розвідки.

On Top