ru ua

МХП за півроку інвестував в КСВ-проекти близько 62 млн грн

МХП за півроку інвестував в КСВ-проекти близько 62 млн грн Фото: МХП (з відкритих джерел)

У МХП розповіли про корпоративну соціальну відповідальність

Агроіндустріальний холдинг МХП у першому півріччі поточного року інвестував у фінансування проектів в рамках програм корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) і розвитку територій присутності майже 62 млн грн. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу компанії.

Лідируючі позиції зайняли інвестиції в розвиток дорожньої інфраструктури — 23,5 млн грн, а також підтримка освітньої сфери — 9 млн грн, що включає сприяння розвитку шкіл, допомога дитячим садкам, а також освітнім установам професійного профілю і ВНЗ.

У цілому, за даними прес-служби, у першому півріччі 2019 року на розвиток суспільних та інфраструктурних об'єктів в локаціях присутності 30 своїх підприємств в 14 регіонах України агрохолдинг МХП направив 38,1 млн грн.

У реалізацію низки найбільших пріоритетних КСВ-проектів та ініціатив в соціально-культурній сфері локацій присутності своїх підприємств холдинг інвестував 21,39 млн грн. В рамках програми "Лелека", орієнтованої на фінансову підтримку молодих батьків, МХП профінансував адресну допомогу при народженні малюків у розмірі 430 тис. грн.

"Одні з найважливіших проявів нашої корпоративної соціальної відповідальності — підтримка розвитку сільської медицини та соціальної сфери. Це найбільш популярні напрямки для наших партнерських громад в місцях присутності підприємств холдингу. Один з найбільш цінних для громад КСВ-проектів МХП — "Доктор для села": холдинг фінансує виїзні огляди лікарів в села, закупівлі необхідного обладнання та медикаментів для амбулаторій", — розповіла Вікторія Нагірняк, керівник напрямку "Корпоративна соціальна відповідальність" холдингу МХП.

Один із стратегічних проектів — "Добробут громади" — має освітньо-просвітницькі цілі. Проект допомагає керівникам об'єднаних територіальних громад розширити фінансові можливості для розвитку і становлення.

В рамках проекту для голів об'єднаних територіальних громад в локаціях присутності МХП оголошено конкурс на реалізацію сміливих ідей щодо підвищення добробуту громад з можливістю для ОТО-переможців отримати десять грантів по 100 тис. грн. В рамках проекту "Добробут громади" експерти МХП також детально вивчають потреби глав ОТГ, старост сільрад, підбирають і проводять необхідні для них освітньо-просвітницькі заходи — лекторії чи семінари.

Наприклад, у серпні в Литвинецькій ОТГ відбулася лекція експерта на тему "Чи є загроза закриття ФАПів як наслідок проведення медреформи?". Після подібних зустрічей багато учасників зовсім інакше починають дивитися на зміни, що відбуваються і чітко бачать свою роль.

"Ми готуємо амбітний новаторський проект національного масштабу SMART VILLAGE, запуск якого заплановано на III квартал цього року. Це буде справжня цифрова революція для розвитку громад, діджиталізації місцевого самоврядування, освіти, охорони здоров'я. Ця ініціатива покликана також стимулювати розвиток культури підприємництва та підвищувати добробут громад у регіонах присутності МХП", — пояснила Нагірняк.

Як повідомлялося раніше, в 2018 році агроіндустріальний холдинг МХП в рамках проектів корпоративної соціальної відповідальності вдвічі збільшив обсяги соціальних та інфраструктурних інвестицій в регіонах присутності порівняно з показниками 2017 року. Фінансування цих проектів перевищило 200 млн грн.

Зараз холдинг працює над залученням додаткових коштів від міжнародних фінансових донорів, щоб зміцнити фінансову базу громад. Для цього представники МХП проводять переговори з Європейським банком реконструкції і розвитку та іншими можливими грантодавцями.

Холдинг розгорнув просвітницькі проекти, які покликані навчити представників місцевих громад та їх керівників, місцевих активістів, роботи з міжнародними фінансовими організаціями, а також навчити представників громад оформляти і готувати проекти для отримання коштів на розвиток з державного бюджету.

МХП за півроку інвестував в КСВ-проекти близько 62 млн грнМХП за півроку інвестував в КСВ-проекти близько 62 млн грн

Фото: пріоритетні напрямки проектів у сфері корпоративної соціальної відповідальності МХП