Між Україною та ЄС розпочався черговий раунд переговорів щодо створення зони вільної торгівлі

У Києві офіційно розпочався XV раунд переговорів між Україною та ЄС щодо створення зони вільної торгівлі. Українську делегацію очолює заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький, європейську - заступник генерального директора Гендиректорату "Торгівля" Європейської комісії Пітер Балаш. Про це повідомляє прес-служба уряду.
"Основними питаннями порядку денного цього раунду переговорів сторони визначили: лібералізацію товарних ринків, торгівлю послугами, санітарні та фітосанітарні заходи, торговельні аспекти енергетичного співробітництва", - сказав В.Пятницький.
Він также підкреслив, що цей раунд переговорів буде надзвичайно важливим для сторін у контексті визначення подальшої тактики, спрямованої на завершення переговорного процесу.

Переговори відбуваються у рамках 3 блоків: блоку з торгівлі товарами, блоку щодо послуг, заснування компаній, інвестицій, руху капіталу та платежів та блоку щодо правил торгівлі. Та за наступними напрямками: тарифна пропозиція, торгівля товарами, технічні бар'єри в торгівлі, інструменти торговельного захисту, санітарні та фітосанітарні заходи, сприяння торгівлі та співробітництво в митній сфері, протидія шахрайству, правила походження товарів, торговельні відносини в енергетичній сфері, послуги, заснування компаній, інвестиції, рух капіталу та поточні платежі, права інтелектуальної власності, географічні зазначення, конкурентна політика: антимонопольні заходи, конкурентна політика, державні закупівлі, торгівля та сталий розвиток, транспарентність, врегулювання суперечок.

Нагадаємо, наразі відбулось чотирнадцять раундів офіційних переговорів, включаючи власне відкриття переговорного процессу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся