Мей заявила про необхідність Брюсселя оплатити мільярдний рахунок за Brexit

Мей заявила про необхідність Брюсселя оплатити мільярдний рахунок за Brexit
Фото: Тереза Мей дала зрозуміти, що Лондон хоче зберегти свою частку в ЄІБ

Зокрема за частку Лондона в Європейському інвестиційному банку та інші спільні проекти

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей заявила, що Брюссель, на її думку, повинен самостійно сплатити рахунок у "мільярди фунтів" по ​Brexit за частку Лондона в Європейському інвестиційному банку та інші спільні проекти. Про це вона розповіла в інтерв'ю The Sunday Telegraph.

"Гроші, виплачені в минулому" Великобританією, як пояснила британський прем'єр, повинні враховуватися в остаточному акті про розірвання співпраці між ЄС і королівством. Великобританія, за словами Мей, також має фінансові "права", яких слід дотримуватися під час обговорень про виплати, і "зобов'язання" перед об'єднанням, яке вона залишає.

Відповідно до звітів Брюсселя, як нагадує видання, учасники переговорів по Brexit сподіваються отримати від Лондона після закінчення процедури виходу Великобританії з Євросоюзу від 60 мрлд до 100 млрд євро для покриття вже узгоджених платежів у ЄС.

Однак Мей, як зауважує газета, наполягаючи "на так званому законопроекті" про Brexit, "відкинула" ці суми і "деякі цифри" про зобов'язання Великобританії перед ЄС, які називають представники Євросоюзу.

"Існує багато суперечок про те, якими можуть бути зобов'язання Великобританії. Можливо, всі вони були виплачені в минулому. Ми чітко даємо зрозуміти, що розглянемо всі ці права і обов'язки. Є інвестиційний банк, інвестиційний фонд та інші області. Це буде, як ви знаєте, важливою частиною переговорів", - наголосила Мей.

Цим прем'єр-міністр Великобританії, як зауважує видання, вперше публічно дала зрозуміти, що Лондон хоче зберегти свою частку в Європейському інвестиційному банку. За даними державних джерел, вона оцінюється в 16%, що становить близько 10 млрд євро.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на вимогу Франції та Німеччини, Євросоюз підвищив для Британії суму компенсації за Brexit до 100 млрд євро.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся