Місцеві ради використовують лише третину коштів, отриманих від екологічного податку, - Семерак

НовиниПолітика    29.07.2017 - 02:28
Фото: Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак (kmu.gov.ua)
Фото: Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак (kmu.gov.ua)

В місцеві бюджети надходить 80% екологічного податку, який збирається в Україні

Місцеві ради використовували тільки 32% коштів, зібраних у вигляді екологічного податку. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі "5 каналу".

"Лише 32% коштів, які є в бюджетах або надійшли до бюджетів місцевих рад в 2016 році, були використані. Тобто фактично третина сплачених коштів забруднювачами на поліпшення навколишнього середовища були витрачені. Інші дві третини висять на рахунках", - сказав Семерак.

Він також зазначив, що в місцеві бюджети надходить 80% екологічного податку, який збирається в Україні.

"80% екологічного податку, що сплачується в Україні, йде в бюджети місцевого самоврядування - обласний бюджет і тих громад, на територіях яких працюють забруднювачі", - сказав міністр.

Раніше Остап Семерак заявив, що в Україні неефективно використовується екологічний податок - лише чверть цих грошей у цьому році направили на природоохоронну програму. Він додав, що екологічний податок - це фінансовий інструмент збереження природи.

"Його головною функцією є компенсувати збитки, які суспільство через нашу підприємницьку індустріальну діяльність завдали навколишньому середовищі. В Україні цей податок сплачують усі підприємці, які забруднюють повітря, воду чи грунт", - сказав міністр.

За його словами, зараз екоподаток використовується неефективно.

Також міністр повідомив, що найбільші платники екоподатку в Україні - це металургійна, добувна, переробна сфери, житлово-комунальний сектор і паливно-енергетичний.

Нагадаємо, в Україні щорічно затримують десятки тисяч браконьєрів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top