ru ua

Меркель підтримала кроки з реалізації мирного плану Порошенка

Президент України Петро Порошенко у вівторок провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, в ході якої обговорив реалізацію плану мирних ініціатив і заплановане на 27 червня підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС.

Президент України Петро Порошенко у вівторок провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, в ході якої обговорив реалізацію плану мирних ініціатив, заплановане на 27 червня підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, а також порушив питання переговорного процесу по газу. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

У ході бесіди Порошенко розповів про основні принципи імплементації плану врегулювання ситуації на сході України. Він зазначив, що для посилення контролю над державним кордоном України необхідна допомога ЄС, США, зі свого боку Україна буде дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала кроки з реалізації мирного плану Президента України.

Серед принципів імплементації мирного плану Порошенко зазначив створення десятикілометрової буферної зони на кордоні і відведення незаконних збройних формувань, звільнення всіх незаконно захоплених адміністративних будівель, відновлення роботи місцевих органів влади та центральних телеканалів і радіостанцій.

Президент також наголосив на необхідності децентралізації влади, проведенні дострокових місцевих і парламентських виборів. "Ці рамки закладуть подальшу логіку наших дій, спрямованих на імплементацію плану мирного врегулювання. Тристороння контактна група виробить необхідні фази і графік для цього", - наголосив глава держави.

У контексті обговорення відносин з ЄС Президент заявив, що Україна готова до підписання економічної частини Угоди про асоціацію в Брюсселі 27 червня. "Ми готуємося до ефективних і цілеспрямованих консультацій між Україною і ЄС", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше, 12 червня, Порошенко вже обговорював з Меркель роботу групи з реалізації положень мирного плану Президента України.