Менеджмент БХФЗ навмисно зриває збори акціонерів, - Бутко

НовиниЕкономіка    27.07.2016 - 15:03

Позачергові збори акціонерів ПАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (БХФЗ), призначені у червні 2016 року, сьогодні не відбулися через відсутність кворуму. На зборах зареєструвалися власники близько 36% акцій, з них 29,94% належать фармацевтичній фірмі "Дарниця", інші – міноритарним акціонерам, повідомив присутній перед зборами голова наглядової ради та бенефіціар мажоритарного пакету акцій Микола Безпалько.

На думку директора з корпоративних прав "Дарниці" Олександра Бутка, чинне керівництво БХФЗ навмисно не стало реєструватися на зборах акціонерів, щоб зірвати його.


У порядку денному зборів стояли такі питання, як проведення незалежного аудиту БХФЗ, надання акціонерам повного звіту про діяльність підприємства, переобрання наглядової ради та інші.

"Не надаючи "Дарниці" і іншим акціонерам інформацію, керівництво БХФЗ порушує закон", - заявив Бутко.

Він також зазначив, що нинішній менеджмент заводу неефективний, оскільки БХФЗ втрачає ринкові позиції.

"БХФЗ стагнує на тлі інших гравців ринку. Приріст продажів в упаковках БХФЗ за підсумками півріччя 2016 р. впав на 15,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Частка БХФЗ у грошах у загальному рейтингу за підсумками півріччя становить 1,8%. Для порівняння, навіть за підсумками 2009 року компанія мала частку 1,9%. За період з 2010 по 2016 рік частка БХФЗ у рейтингу національних виробників в грошовому вираженні знизилася з 6,6% до 4,8%, в упаковках ті ж тенденції: падіння з 6,5% до 5%, як наслідок - підприємство випало з першої п'ятірки рейтингу національних виробників, скотившись з 5 на 7-е місце", - зазначив він.

Бутко додав, що зірвавши збори, менеджмент заводу відмовив усім іншим акціонерам право на прийняття рішень. Крім того, він заявив, що міноритарні акціонери зазнають тиску з боку керівництва, яке фактично забороняє їм розпоряджатися своїми акціями на власний розсуд.

Як відомо, "Дарниця" придбала на аукціоні 29,94% акцій БХФЗ у Київської міської адміністрації, а також публічно оголосила про свій намір довести свій пакет до контрольного, оцінивши одну акцію у 80 тисяч гривень.

On Top