Прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв виступив проти пом'якшення бюджетної політики заради пожвавлення економіки, попередивши про ризики рецесії в Росії на тлі погіршення ситуації в світі. Про це повідомляє Reuters.
Виступаючи в Держдумі з щорічною доповіддю, Медведєв сказав, що проти пом'якшення так званого "бюджетного правила", що забороняє уряду витрачати нафтові доходи понад ті, що передбачені у затвердженому бюджеті.
"Рішення прийнято та повинне чітко виконуватися", - сказав він з трибуни Держдуми в середу.
"Це правило особливо важливо у період, коли в інших країнах реалізується несприятливий сценарій, відбувається рецесія і в кінцевому рахунку все це може докотитися до нас. У період, коли існує небезпека падіння цін на сировину і вуглеводні", - зазначив Медведєв.
Російська економіка минулої зими перестала рости, і чиновники заговорили про стагнацію та небезпеки рецесії, розділившись на два табори: одні радять накачати економіку грошима через пом'якшення бюджетної та грошово-кредитної політики, інші вважають, що це лише розхитає макроекономічну стабільність, і ратують за структурні реформи заради поліпшення бізнес-клімату.