Прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв не виключає можливості відмови від монополії "Газпрому" на експорт газу. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу Bloomberg в Давосі, передає "Росія 24".
"Я думаю, що якщо це робити, то максимально ретельно зваживши всі наслідки. Потенційно це можливо, тому що зараз у нас існують інші незалежні постачальники газу. Але ми не повинні втратити гроші. І це найголовніше", - заявив Медведєв.
На думку прем'єр - міністра, "Газпром" не грає тієї політичної ролі, яку часом йому приписують.
"Це абсолютно не так. "Газпром" заробляє гроші. "Газпром" потрібен Європі точно так само, як європейські споживачі потрібні "Газпрому". Ми дуже взаємозалежні", - зазначив Медведєв.
Він також зазначив, що "Газпром" чітко виконував і виконує свої зобов'язання.
"І мені здається, що це важливо для європейців. А якщо подивитися взагалі на ринок вуглеводнів Європи, то російська частка в районі 30%, будь то газ або нафту. Багато це або мало? На мій погляд, це не так багато, тому що 70% поставляється іншими постачальниками", - підкреслив Медведєв.
Читайте також: "Газпром" вважає, що європейські суди ставляться до нього упереджено.