Медведчук: в Україні сьогодні безпрецедентно низька якість держуправління

В Україні сьогодні безпрецедентно низька якість держуправління. Таку думку висловив лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.

"Згідно з оцінкою Світового банку, Україна посідає передостаннє місце в Європі по ефективності державного управління. В країні надмірно високий рівень перерозподілу ВВП через державні витрати. У 2014-му 45,4% ВВП України перерозподілялося через бюджет. У цьому році показник бюджетного перерозподілу ще вище", - зазначає він.

Політик вважає, що один з найбільш дивних механізмів такого перерозподілу - неймовірно завищені тарифи ЖКГ при тому, що повинна отримувати субсидії велика частина населення країни.

"Чому значна частина, що потребує субсидії, їх не отримує - це окрема тема. Однак очевидно, що в тому числі і тому, що таке завдання неможливо вирішити в принципі. Питання в іншому: навіщо було навіть намагатися створювати настільки громіздкий і явно нежиттєздатний механізм перерозподілу коштів у країні?", - заявив Медведчук.

На його думку, на це у влади є свої причини - корупція і елементарна управлінська безграмотність, адже навіть високопоставлені чиновники не здатні ні вибудувати систему державних пріоритетів, ні визначити реальні механізми досягнення поставлених цілей.

"Саме на цю безпрецедентно низьку якість держуправління, якої ще не було в Україні, і вказує Світовий банк. А якість держуправління найтіснішим чином пов'язана з рівнем добробуту населення. Особливо це проявляється в пострадянській країні, де держапарат ще й "бере на себе сміливість" перерозподіляти половину ВВП. Втім, це не сміливість, це системні посадові злочини. Тому що в результаті таких дій чиновників Україна опинилася в числі найбідніших країн світу", - резюмував політик.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся