ru ua

МЕА прогнозує зростання поставок нафти конкурентами ОПЕК в 2018

МЕА прогнозує зростання поставок нафти конкурентами ОПЕК в 2018 Фото: нафта (gazprom.ru)

США, Бразилія, Канада в 2018 році збільшать видобуток до чотирирічного максимуму

США, Бразилія, Канада та інші країни, що не входять в ОПЕК, у 2018 році збільшать видобуток до чотирирічного максимуму. Про це свідчить перший прогнозний огляд Міжнародного енергетичного агентства, витяги з якого наводить Bloomberg.

Так, відзначається, що збільшення поставок з цих країн випередить зростання світового попиту на нафту. Зазначено, що в цих умовах ОПЕК не вдасться уникнути нарощування світових запасів, які організація прагне скоротити.

"У нашому першому прогнозі на 2018 рік ми привели протверезні дані для тих виробників, які прагнуть обмежити пропозицію", - зазначено в огляді.

Таким чином, попит на нафту ОПЕК в 2018 році впаде на 200 тис. бар./добу проти 2017 року, до 32,6 млн бар./добу. Ціни на нафту WTI у Нью-Йорку знизилися на 14% з початку року на тлі побоювань, що узгодженого ОПЕК і її партнерами скорочення видобутку буде недостатньо, а сланцеві компанії США зможуть компенсувати можливий дефіцит.

При цьому світовий попит на нафту в 2018 році виросте на 1,5%, або 1,4 млн бар./добу, на тлі прискорення китайської та індійської економік. Попит вперше в історії перевищить 100 млн бар./добу в четвертому кварталі 2018 року. Усього за підсумками року зростання попиту складе 1,4 млн проти 1,3 млн бар./добу в 2017 році.

Підкреслюється, що в цих умовах ОПЕК не зможе відновити видобуток, не спровокувавши надлишку пропозиції на ринку. Якщо картель до квітня 2018 року збільшить видобуток до колишнього рівня, на світовому ринку утвориться надлишок в обсязі 500 тис. бар./добу.

Нагадаємо, глава британо-нідерландського нафтогазового концерну Shell Бен ван Берден очікує ціни на нафту в цьому році на рівні 50 доларів за барель і навіть нижче.