Матіос назвав причину конфлікту між ГПУ і НАБУ

НовиниПолітика    19.08.2016 - 03:21
Фото: Анатолій Матіос виклав свою версію причини конфлікту між ГПУ і НАБУ
Фото: Анатолій Матіос виклав свою версію причини конфлікту між ГПУ і НАБУ

На думку військового прокурора, закон порушили обидві сторони

Інцидент між Генпрокуратурою і Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) стався в тому числі через незабезпечення українським законодавством піднаглядовості НАБУ. Про це головний військовий прокурор України заявив в ефірі "5 каналу".

"Першопричинами витоків цього конфлікту стало неадекватне законодавче забезпечення абсолютної непіднаглядності окремо створеного правоохоронного органу", - сказав Матіос.


Він також підкреслив, що керівник або заступник керівника НАБУ не може приймати "одноособове рішення про застосування фізичної сили".

Матіос вважає, що Україні у випадку з НАБУ і електронним декларуванням не вистачає системи стримувань і противаг.

"Таких повноважень, як себе взяла Україна з безвізовим режимом, з е-декларуванням, з НАБУ, жодна держава не дозволяє, тому що там має бути система стримувань і противаг", - зазначив він.

Крім того, на думку прокурора в конфлікті ГПУ і НАБУ закон порушили обидві сторони, і остаточне рішення у цій справі має винести СБУ.

"Є багато запитань, є неякісна робота одних, що призвело до обґрунтованих підозр інших і сутичка, яка відбулоася у центрі міста, - це досить тривожне, досить погане і небезпечне явище. Слідство має бути проведене. Просто єдиним острівцем наразі виходить так, що в державі для суспільства є Служба безпеки", - сказав Матіос.

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що інцидент між Генпрокуратурою і НАБУ буде розслідувати Служба безпеки України.

Генпрокуратура і НАБУ домовилися попереджати один одного про застосування спецназу Ситник обіцяє сприяння СБУ в розслідуванні конфлікту НАБУ з Генпрокуратурою
Читайте в розділі

Обама пояснив позицію США при голосуванні за резолюцію ООН по Ізраїлю

Обама пояснив чому зменшив термін покарання інформатору WikiLeaks Меннінг

Обама пообіцяв повернутися до активного політичного життя після річної перерви

On Top