Матіос назвав причину конфлікту між ГПУ і НАБУ

НовиниПолітика    19.08.2016 - 03:21
Фото: Анатолій Матіос виклав свою версію причини конфлікту між ГПУ і НАБУ
Фото: Анатолій Матіос виклав свою версію причини конфлікту між ГПУ і НАБУ

На думку військового прокурора, закон порушили обидві сторони

Інцидент між Генпрокуратурою і Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) стався в тому числі через незабезпечення українським законодавством піднаглядовості НАБУ. Про це головний військовий прокурор України заявив в ефірі "5 каналу".

"Першопричинами витоків цього конфлікту стало неадекватне законодавче забезпечення абсолютної непіднаглядності окремо створеного правоохоронного органу", - сказав Матіос.


Він також підкреслив, що керівник або заступник керівника НАБУ не може приймати "одноособове рішення про застосування фізичної сили".

Матіос вважає, що Україні у випадку з НАБУ і електронним декларуванням не вистачає системи стримувань і противаг.

"Таких повноважень, як себе взяла Україна з безвізовим режимом, з е-декларуванням, з НАБУ, жодна держава не дозволяє, тому що там має бути система стримувань і противаг", - зазначив він.

Крім того, на думку прокурора в конфлікті ГПУ і НАБУ закон порушили обидві сторони, і остаточне рішення у цій справі має винести СБУ.

"Є багато запитань, є неякісна робота одних, що призвело до обґрунтованих підозр інших і сутичка, яка відбулоася у центрі міста, - це досить тривожне, досить погане і небезпечне явище. Слідство має бути проведене. Просто єдиним острівцем наразі виходить так, що в державі для суспільства є Служба безпеки", - сказав Матіос.

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що інцидент між Генпрокуратурою і НАБУ буде розслідувати Служба безпеки України.

On Top