ru ua

Матеріали щодо порушень з оплати праці у "ДонбасАеро" передані до правоохоронних органів, - Мінсоцполітики

Державна інспекція з питань праці виявила численні порушення законодавства про оплату праці у компанії "ДонбасАеро" під час проведеної перевірки та передала відповідні матеріали до правоохоронних органів. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час прес-конференції у Кабінеті міністрів, передає прес-служба Мінсоцполітики.

"Наприкінці червня Територіальна державна інспекція з питань праці у Донецькій області провела перевірку авіакомпанії "ДонбасАеро", під час якої було виявлено численні порушення законодавства про оплату праці, а також масове звільнення працівників. На момент проведення перевірки не розрахувалися із 689 звільненими працівниками", - сказала Королевська.

За її словами, це спричинило виникнення заборгованості й виплати зарплати у розмірі 16 млн грн. Але протягом місяця 2 млн грн з цих боргів вже погашено.

Читайте також: "ДонбасАеро" звільнило понад 700 працівників компанії, - "Батьківщина"

"Оскільки в діях посадових осіб "ДонбасАеро" вбачаються ознаки злочину, передбаченого статтею 175 Кримінального кодексу України ("Невиплата заробітної плати"), матеріали перевірки направлені до правоохоронних органів та вже внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - зазначила міністр.

Вона також нагадала історію іншої компанії-банкрута, "АероСвіту", і зауважила, що "ДонбасАеро" повторює її шлях у невиплаті заробітної плати працівникам. "Держпраці щоквартально перевіряє "АероСвіт". Остання перевірка відбулася у червні, наступна запланована на серпень", - уточнила Королевська.

Заборгованість із зарплати "АероСвіту" наразі становить 147,7 млн грн. Це 98,6% усієї заборгованості Київської області. Колишній генеральний директор компанії оголошений у міжнародний розшук.