ru ua

Марченко пояснив відмову МВФ надсилати місію до Києва

Марченко пояснив відмову МВФ надсилати місію до Києва Фото: Сергій Марченко (Віталій Носач, РБК-Україна)

Міжнародний валютний фонд взяв паузу

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) мала прибути до Києва для перегляду програми співробітництва на. Але у фонді хочуть прояснити ситуацію в Україні.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв’ю виданню "Економічна правда".

"Місія мала приїхати в серпні, по різним причинам вони зробили паузу, хочуть подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні", - сказав він.

Міністр назвав пріоритетні події в Україні, за якими слідкує МВФ.

"Питання, які їх (МВФ, - ред.) цікавлять, в порядку пріоритетності. №1 - ситуація навколо ПриватБанку і Суркісів. №2 - ситуація з обмеженням зарплат для членів наглядових рад та правління. №3 - зареєстровані в Раді законопроекти, які паплюжать систему корпоративного управління. Вони переживають, особливо щодо цієї агонії проти іноземців. №4 - САП і НАБУ. Ситуацію з антикорупційними органами треба терміново вирішувати", - сказав Марченко.

Крім того, Марченко відзначив традиційні питання МВФ. "Багато законопроектів зареєстровано про податкові пільги і преференції. Це їх непокоїть в контексті можливого збільшення дефіциту бюджету. Ми кажемо, що ми проти усіх цих проектів, тому з позиції уряду все добре. По 2021-му році їх цікавить рамка дефіциту", - додав він.

За його словами, 8 вересня він спілкувався із представниками МВФ, де обговорював проект держбюджету на 2021 рік і зазначив, що затвердження бюджету не є умовою МВФ.

Марченко нагадав про плани уряду отримати ще два транші МВФ по 700 мільйонів доларів в рамках діючої програми.

"Чи зможемо ми відмовитися від МВФ? Наступного року не зможемо. Це ключова умова", - сказав він.

Нагадаємо, офіційний представник МВФ Джеррі Райс заявив, що створення ефективної системи протидії корупції було критичним елементом взаємодії МВФ з Україною протягом останніх кількох років.

Національний банк України очікує, що Місія Міжнародного валютного фонду прибуде до Києва найближчим часом. Другий транш очікується до кінця року.