Малоймовірно, що попит на аукціоні ОВДП буде високим, - аналітики

НовиниЕкономіка    29.03.2012 - 13:21

Оскільки Міністерство фінансів зняло з аукціону найбільш затребувані 6-місячні гривневі ОВДП, рівень попиту сьогодні буде невисоким, вважають аналітики ING Банку.

"Сьогодні міністерство планує розмістити стандартні ОВДП термінами 12 міс., 2 і 3 роки, а також індексовані облігації терміном обігу 3 роки. Оскільки Міністерство фінансів вирішило сьогодні утриматися від розміщення 6-місячних паперів, ми сумніваємося, що попит на аукціоні буде високим. Ймовірність зміщення інтересу інвесторів на більш "довгі" папери залишається низькою - в цьому відношенні інвестори швидше займуть вичікувальну позицію. На нашу думку, найбільший обсяг коштів надійде від розміщення 12-місячних паперів за ринковими ставками", - прогнозують експерти.

На думку аналітиків, незважаючи на поступове зниження ставок вторинного ринку, придбання середньострокових облігацій з вторинного ринку як і раніше виглядає більш привабливо, оскільки ставки приблизно на 150 б.п. вище рівнів прибутковості первинних розміщень. "Таким чином, 2-річні і 3-річні облігації сьогодні, по всій видимості, будуть зняті з аукціону. Інтерес інвесторів до індексованих облігацій, судячи з усього, згас (з початку року не було розміщено жодного випуску), особливо враховуючи, що Мінфін пропонує лише 3-річні папери. Міністерство сьогодні, швидше за все, не зможе здійснити розміщення даного виду облігацій", - вважають в ING Банку.

Нагадаємо, 27 березня ц.р. Міністерство фінансів України розмістило облігацій внутрішньої держпозики на 2,87 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top