Макеєва: Держава заборгувала бізнесу 47 млрд грн податків

В ході круглого столу "Нова податкова реформа - шанс економічного розвитку ГМК України" заступник міністра фінансів України Олена Макеєва розповіла, що уряд започаткував національне обговорення податкових реформ і одні з основних проблем, які існують в даний час, - несвоєчасне відшкодування ПДВ і ситуація з переплатами податку на прибуток.

При цьому вона уточнила, що заборгованість держави з цих позицій становить понад 47 млрд грн.

Заступник міністра фінансів додала, що однією з проблем є також відключення підприємств і компаній від системи автоматичного відшкодування ПДВ.

"Я щодня отримую скарги від компаній, яких відключили від системи автоматичного відшкодування ПДВ", - констатувала Макєєва.

Представники ГМК виявили бажання брати участь у реформуванні податкової системи разом з державою. Невідшкодування ПДВ позбавляє підприємств обігових коштів і ставить їх на межу виживання в кризовий час.

Як повідомив фінансовий директор меткомбінату "Запоріжсталь" Руслан Божко, в даний час ГМК знаходяться між двох вогнів: внутрішньої ситуації в Україні, коли обсяги споживання металопродукції знижуються, і на світових ринках, де існує надлишок пропозиції і знижуються ціни.

За його словами, зараз метпідприємствам складно залучати фінанси для поповнення оборотних коштів, а невідшкодування ПДВ ще більше погіршує ситуацію.

При цьому він додав, що станом на сьогоднішній день заборгованість держави з відшкодування ПДВ перед підприємствами групи "Метінвест" становить 2,4 млрд грн.

"Комбінат вже кілька разів за поточний рік зіткнувся з проблемою автоматичного відшкодування ПДВ. В умовах нестачі обігових коштів невідшкодування ускладнює ситуацію, - констатував фіндиректор. - У результаті підприємства ГМК не мають коштів, щоб погашати заборгованість за газ, електрику, комунальні платежі і виплачувати зарплату працівникам".

Як повідомив генеральний директор Південного ГЗК Костянтин Федін, його підприємство стикається з тими ж проблемами, що і "Запоріжсталь".

"Ми теж виконуємо всі критерії щодо автоматичного відшкодування ПДВ, але заборгованість вже досягла понад 417 млн грн - і це відбивається на наших інвестиції, на нашій виробничій програмі", - констатував гендиректор.

За його словами, розмір переплати податку на прибуток значно зріс порівняно з попередніми роками, і ПГЗК сьогодні працює на межі прибутковості.

Заступник міністра фінансів Наталія Макєєва зазначила, що держава намагається дуже швидко вирішувати ці проблеми, однак зробити це одномоментно не вийде. "Дуже хотілося б, щоб податкова реформа відбулася", - сказала вона.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся