МАГАТЕ має намір повернути своїх інспекторів в КНДР

Вівторок 20 грудня 2011 16:48

Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) має намір повернути своїх інспекторів у Корейську Народно-Демократичну Республіку (КНДР). Таку заяву сьогодні зробив глава організації Юкія Амано, передає агентство Kyodo.

"Повернення інспекторів в ядерний центр в Йонбені абсолютно необхідне для відновлення процесу денуклеаризації", - підкреслив Амано. Він також зазначив, що смерть лідера країни Кім Чен Іра зробила обстановку в регіоні вкрай нестабільною, що може привести до непередбачуваних результатів щодо розробки КНРД ядерної програми. За словами Амано, експерти готові відправитися в КНДР у разі успішного завершення шестисторонніх переговорів, за підсумками яких Північна Корея може відмовитися від ядерної програми в обмін на компенсацію.

Інспектори МАГАТЕ були відкликані з Північної Кореї в 2009 р. У тому випадку, якщо фахівці повернуться в Йонбені, це буде означати, що КНДР серйозно налаштована на роззброєння.

Переговори про стабілізацію обстановки навколо Північної Кореї йдуть і в інших сферах. Раніше сьогодні глава МЗС Китаю Ян Цзечі обговорив зі своїми американським і південнокорейським колегами ситуацію, що склалася після смерті Кім Чен Іра. За його словами, глави МЗС підтвердили, що керівники їхніх країн прагнуть до збереження стабільності на Корейському півострові. Офіційний представник МЗС Китаю Лю Веймінь також додав, що керівництво Китаю буде раде вітати нового главу КНДР Кім Чен Ина в Китаї, якщо сторонам вдасться узгодити оптимальний час для відповідного візиту.

Нагадаємо, що Кім Чен Ір помер 17 грудня 2011р. під час поїздки по країні, але про його смерть стало відомо пізніше. Причиною смерті став гострий інфаркт міокарда укупі з гострою серцевою слабкістю в пізній стадії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся