Лукашенко звинуватив Росію в економічному тиску на Білорусь

НовиниПолітика    20.09.2016 - 15:26
Фото: президент Білорусі Олександр Лукашенко
Фото: президент Білорусі Олександр Лукашенко

Лукашенко додав, що також існують проблеми з ціною на російський газ

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на даний момент торгово-економічні відносини Білорусі і Росії знаходяться не на кращому рівні. Про це повідомляє "БЕЛТА".

"Це нікуди не годиться. Ми завжди пишаємося тим, що ось товарообіг знизився, але в натуральному вираженні ми додали. Це говорить про те, що ми почали поставляти в Росію великі обсяги, але за цінами наполовину нижче. Яка прибутковість Білорусі від цього? Практично ніякої", - сказав Лукашенко.

Крім того, Лукашенко додав, що також існують проблеми з ціною на російський газ.

"Ми вже кілька місяців не можемо домовитися по ціні на газ. У зв'язку з цим Росія знизила поставки нафти у Білорусь. Ми це сприймаємо як тиск на Білорусь, але тиску я не потерплю і білоруси теж", - додав він.

Білоруський президент також незадоволений блокуванням Росією низки місцевої продукції.

"В Росії вони чомусь "неякісні". Але зрозуміло: коли ми поставляємо якісний товар і за прийнятними цінами в Росію, ми б'ємо по кишенях олігархів від сільського господарства в Росії", - зазначив Лукашенко.

В результаті, за його словами, Білорусь ставить під сумнів поглиблене співробітництво з Росією і участь в Євразійському економічному союзі.

"Навіщо платити гроші на утримання в Москві висококласних спеціалістів? Ми кращих туди віддали. Ми знайдемо роботу, а те, що там будуть прийматися рішення, ми з ними погодимося, тому що їх практично немає. Порушується все, про що домовилися", - резюмував Лукашенко.

Нагадаємо, раніше колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний заявив, що Кремль планує розділ Білорусі за прикладом України.

On Top