ua ru

Лукаш заявила, що НАБУ програло процеси по Охендовському і "амбарній книзі" ПР

Лукаш заявила, що НАБУ програло процеси по Охендовському і "амбарній книзі" ПР Фото: Олена Лукаш

Лукаш переконана, що жодних звинувачень у справі про "чорну бухгалтерію" немає

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) програло судові процеси щодо "амбарной книзі" Партії регіонів (ПР) і причетності до неї голови ЦВК Михайла Охендовського. Про це написала екс-заступник глави АП, юрист Олена Лукаш на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"21 грудня 2016 року. Національне антикорупційне бюро з тріском програло судові процеси у справі про "амбарні книги Партії регіонів". Навіть у "відреформованому" суді, захист М. Охендовського зміг елегантно перетворити в... ніщо всі похмурі клопотання НАБУ. Фігові листки детективів спостерігала вся країна. Три дні пішло у НАБУ, щоб усвідомити глибину публічного провалу", - написала вона.

За словами Лукаш, НАБУ тільки зараз заявило про "маніпулятивність закидів на адресу НАБУ про безпідставність звинувачень у справі "чорної бухгалтерії".

"Штанга, детективи. Ніяких звинувачень" у справі про "чорну бухгалтерію" немає, є одна "підозра", безглузда і не сприйнята судом", – написала колишня заступник глави АП.

Юрист вважає, що для того, щоб "хоч якось відмитися", НАБУ пішло на розголошення даних розслідування.

"Є мовляв, у справі одна експертиза, зроблена одним експертом МВС, і ось там встановлена оригінальність підпису Охендовського. Про те, що є і інші експертизи, прямо говорять, що почерк Охендовському не належить, НАБУ якось замовчувало. А шкода. Яка марна вибірковість, НАБУ, адже скоро ми побачимо фоторезультати іншої експертизи, і що вигадувати далі? Будемо боротися з корупцією... всіма наявними словами?", - написала вона.

Лукаш також назвала "чорну касу" дикою і безглуздою спробою втручання в хід виборів в США шляхом фальсифікації інформації про політтехнолога президента США Пола Манафорта.

"Саме для цього була вигадана "чорна каса Партії регіонів" за 2007-2012 р., яку "патріоти" нібито зберігали з тих незапам'ятних часів аж до 2016 року. Але як тільки в США активізувалася виборча кампанія Трампа, "трепаки" мовчати не змогли, і явили світу писанину... Спроба втручання у вибори провалилася, але не забулася. Те, що відбувається зараз, це судомні виправдувальні конвульсії НАБУ: "ну гаразд, збрехали, Манафорт ні при чому, але решта ж були? Ми не винні, панове американці! Ми доведемо, що інші були. Це вам ми погарячкували, але повірте...". Курям на сміх", – написала вона.

Лукаш переконана, що НАБУ – "непотрібний, неефективний і дорогий орган". "Це не тільки я так вважаю, про це говорять результати дослідження Transparency International щодо рівня корупції в Україні. За даними недавнього соцопитування Центру Разумкова, менше 1% відсотка українців вважають антикорупційну реформу успішною, а майже 55% респондентів впевнені, що ця реформа провалилася", – пояснила вона.

"Рік роботи НАБУ: понад 700 чоловік у штаті агентства, середня зарплата детективів – 35-40 тис. грн, витрачені за рік півмільярда гривень з держбюджету і значні суми західної допомоги; за 2016 рік в дохід українського бюджету було конфісковано майна і коштів на суму 163 !!! тис. гривень за корупційні правопорушення (це офіційні дані Державного казначейства)", – додала екс-заступник глави АП.

Вона зазначила, що ніяких успіхів в роботі Антикорупційного бюро та Спеціальної актикорупційної прокуратури немає. "Вкрай невисокий і непрофесійний, а місцями і негативний результат роботи. Детективи галюциногенних комор... Вся діяльність і риторика – спроба виправдати нікчемне, але дороге існування "годівниці". Пора закривати цю богадільню", – вважає вона.

21 грудня 2016 року. Національне антикорупційне бюро з тріском ПРОГРАЛА судові процеси у справі про «комірних кн...

Опубліковано Еленою Лукаш 24 грудня 2016 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький має намір до 13 лютого 2016 року передати справу голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського в суд.