У Литві хочуть перейменувати вулиці, названі іменами діячів часів СРСР

У Литві хочуть перейменувати вулиці, названі іменами діячів часів СРСР
Фото: прапор Литви (flickr.comLietuvos Respublikos Seimas)

Уже обговорюється питання демонтажу пам'ятника П.Цвірці

У мерії столиці Литви - Вільнюсі - обговорюється можливість перейменування вулиць, площ та скверів, названих іменами діячів, які могли співпрацювати з радянським режимом. Про це передає Delfi.

Йдеться про таких діячів, як Пятрас Цвірка, Саломея Неріс, Антанас Венцлова і Людас Гіра. Так, вже обговорюється питання демонтажу пам'ятника П.Цвірці, а також перейменувати сквер, вулиці, школи, музеї та інші об'єкти, пов'язане з іменами вищезазначених діячів.

"Ми звернулися з проханням надати інформацію про те, чи зрадили вищезгадані діячі своїми діями державу. Отримавши відповідні довідки, ми приймемо аргументоване рішення в питанні перейменування скверу, вулиць школи і перенесення пам'ятника", - сказала член міськради Пауле Кузміцкене.

З проханням вирішити питання з пам'ятником П.Цвірке, котрий стоїть в центрі Вільнюса, звернулися школярі вільнюської Гімназії єзуїтів.

"Але з'явилася пропозиція поглянути на питання комплексно, оскільки у Вільнюсі залишилися пам'ятні знаки на честь інших діячів тієї епохи, які, можливо, діяли проти Литви, зрадили її, саме як державу, створену 16 лютого", - повідомили в міськраді.

Нагадаємо, 27 листопада 2017 року президент Литви Даля Грібаускайте підписала аналог "закону Магнітського", який з наступного року заборонить в'їзд до Литви іноземцям, пов'язаним з корупцією великого масштабу, відмиванням грошей і порушенням прав людини.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся