ua ru

Литва готова допомогти Україні в будівництві LNG-терміналу, - Грібаускайте

Литва готова допомогти Україні в будівництві LNG-терміналу, - Грібаускайте Джерело фото: прес-служба АПУ
Президент Литви заявила про готовність допомогти Україні в питанні будівництва терміналу з отримання та регазифікації зрідженого газу (LNG-термінал).

Президент Литви заявила про готовність допомогти Україні в питанні будівництва терміналу з отримання та регазифікації зрідженого газу (LNG-термінал). Про це Грібаускайте заявила за підсумками сьогоднішньої зустрічі з Президентом України Петром Порошенко в Києві.

"І ви, і ми повинні ввести подальші реформи в секторі енергетики. До недавнього часу наша країна була повністю залежна від "Газпрому". Сьогодні Литва побудувала LNG-термінал, ми отримали повну незалежність від "Газпрому" і можемо себе забезпечити газом та іншими ресурсами, у тому числі електрикою. Ми готові поділитися з вами нашим досвідом", - заявила Грібаускайте.

Вона зазначила, що міністр енергетики Литви надасть Україні допомогу для захисту енергетичних українських інтересів у європейських інституціях.

Нагадаємо, раніше глава Держінвестпроекту Сергій Євтушенко повідомляв, що Україна зробила заявку на оренду плавучого LNG-терміналу.

Зазначимо, що до недавнього часу Україна планувала будівництво в Одеській області LNG-терміналу. 25 серпня 2010 р. указом Президента будівництво LNG-терміналу було визначено в Україні одним з пріоритетних національних проектів. З тих пір проект знаходиться в стані будівництва.