ru ua

Литовське нацтелебачення показало місце, де розташовувалася таємна в'язниця ЦРУ.

Литовське національне телебачення напередодні показало місце, де розташовувалася таємна в'язниця ЦРУ, - в лісі, в 20 км від Вільнюса у напрямі Неменчине.

У репортажі надаються свідоцтва декількох жителів розташованого неподалеку житлового комплексу, які стверджують, що п'ять років тому тут знаходився об'єкт, де господарювали американці. Зараз він належить Департаменту держбезпеки республіки.

Інформація про те, що в Литві в 2004-2005 рр. була створена в'язниця для "іракських терористів" з'явилася в американських ЗМІ в серпні нинішнього року. Литовські офіційні особи поспішили її спростувати, проте в США продовжують оприлюднювати нові подробиці цієї історії. Днями американський телеканал ABC News повідомив навіть дати і номери літаків, на яких в'язні доставлялися з Іраку до Литви. За твердженням колишнього співробітника ЦРУ, в Литві утримувалося вісім осіб.

Виступаючи 20 жовтня ц.р. на прес-конференції президент Литви Даля Грібаускайте не виключила, що в країні все ж таки була секретна в'язниця ЦРУ. Вона навіть сказала, що Литві доведеться вибачитися за скоєне перед світовою спільнотою, і зажадала провести чесне розслідування. А голова парламентського комітету з національної безпеки і оборони Арвідас Анушаускас заявив, що проситиме сейм про надання повноважень на це.