ru ua

Лідери G7 назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі і закликали вивести війська

Лідери G7 назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі і закликали вивести війська Фото: G7 визнала Росію стороною конфлікту на Донбасі (Scott Olson / Getty Images)

Лідери країн Великої сімки (G7) назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником. У G7 закликали Москву вивести війська і підтримувані нею збройні формування з України.

"Ми дотримуємося твердої думки, що Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником. Ми підтверджуємо нашу підтримку нормандському процесу для забезпечення виконання мінських угод", - наголошується в документі.

Лідери G7 підтвердили підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. "Ми закликаємо Росію знизити напруженість і діяти згідно зі своїми міжнародними зобов'язаннями, і вивести російські війська і техніку від східної границі України і з Кримського півострова", - уточнюється в комюніке.

У Групі семи також закликали Росію і підтримувані нею збройні формування на Донбасі до конструктивної взаємодії і підтвердженню прихильності до перемир'я. "Ми підтверджуємо наші зусилля зі зміцнення демократії та інститутів України, заохочення подальшого прогресу в реформах", - резюмується в документі.