Лідери ЄС домовилися розробити план розвитку союзу без Британії

НовиниПолітика    17.09.2016 - 06:19
Фото: у Словаччині відбувся неформальний саміт ЄС
Фото: у Словаччині відбувся неформальний саміт ЄС

Одна з головних цілей лідерів країн Євросоюзу - не допустити неконтрольований потік мігрантів

На неформальному саміті в Братиславі (Словаччина) глави 27 країн-членів Євросоюзу домовилися через півроку представити детальний план розвитку блоку з урахуванням виходу з нього Британії. Про це повідомляє BBC.

"У Братиславі ми домовилися в найближчі місяці запропонувати нашим громадянам наше бачення привабливої моделі Євросоюзу, якому вони можуть довіряти і який можуть підтримувати", - йдеться в прийнятій за підсумками саміту Братиславській декларації.

Передбачається, що план розвитку ЄС буде затверджено на зустрічі лідерів блоку в березні наступного року в Римі.

"Незважаючи на те, що одна з країн вирішила вийти, Євросоюз залишається для нас незамінним", - йдеться в тексті декларації.

За словами канцлера Німеччини Ангели Меркель, особливу увагу в плані розвитку буде приділено проблемі стримування нелегальної міграції та посиленню співпраці у сфері безпеки.

"Ми дуже конкретно обговорили, що потрібно зробити для вирішення таких проблем, як міграція... Нам усім доведеться піти на компроміси", - зазначила Меркель.

Президент Європейської ради Дональд Туск підкреслив, що одна з головних цілей лідерів країн ЄС - не допустити неконтрольований потік мігрантів, який спостерігався у минулому році.

Водночас прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що учасникам неформального саміту не вдалося внести зміни в міграційну політику ЄС, яку він назвав "саморуйнівною і наївною".

Відзначимо, вперше саміт ЄС пройшов без участі Британії, жителі якої проголосували на референдумі за вихід з Європейського союзу.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель на саміті ЄС у Братиславі заявила, що Європейський союз перебуває у критичній ситуації.

On Top