Курс на запровадження євростандартів в Україні є незмінним, але потребує коштів і часу, - Янукович

Курс на запровадження євростандартів в усіх сферах життя країни є незмінним, але потребує коштів і часу. Про це сьогодні під час спілкування з представниками ЗМІ в Запоріжжі заявив Президент України Віктор Янукович, передає прес-служба глави держави.

"Ми прекрасно розуміємо, що шлях України лежить через модернізацію, через європейські стандарти, через гармонізацію українського законодавства. Цей шлях для нас є незмінним. Звичайно, на цьому шляху, крім великого бажання, яке ми маємо, повинні бути і можливості", - сказав Янукович.

Глава держави зазначив, що будь-які реформи, модернізація потребують значного вкладення коштів. Віктор Янукович нагадав про дослідження українських науковців, які вказують, що "для нас великою проблемою є модернізація наших підприємств під технічні стандарти Європейського Союзу - для цього потрібні величезні інвестиції від 100 до 500 млрд дол.".

"Але найважливішим є фактор часу. Його у нас вже немає", - додав Президент.

За його словами, вітчизняна продукція поки що не затребувана на ринках Європейського Союзу. "Всі ці складнощі сьогодні відчуває економіка", - підкреслив Янукович, зауваживши, що Україна "недоотримала в товарообігу більше 15 млрд дол.".

"Це 25 відсотків товарообігу з країнами східними і передусім з Росією", - сказав Президент.

Він нагадав, що промисловці, підприємці та представники профспілок порушили це питання. "І зараз іде дуже велика дискусія. Тому питання, які нам необхідно вирішувати, вони всі пов'язані з великими капітальними вкладеннями, яких у нас на сьогодні немає", - зазначив Глава держави.

Водночас Президент підкреслив, що Україна за досить короткий період пройшла достатньо "довгу дистанцію", наблизившись до критеріїв ЄС.

"Але, звичайно, для того, щоб бути конкурентоздатними, потрібно готувати економіку. Зараз як негатив - падіння виробництва через те, що ми почали втрачати наші традиційні ринки", - сказав Янукович.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся