Курди пропонують провести переговори з Іраком про статус курдських аеропортів і банків

Новини Політика 12.10.2017 - 11:31
Фото: Хайдер Джавад Аль-Абаді (wikipedia.org)
Фото: Хайдер Джавад Аль-Абаді (wikipedia.org)

В Іракському Курдистані пропонують переговори з Багдадом

Курди пропонують провести переговори з Іраком про статус курдських аеропортів, прикордонних постів і банків. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на заяву Регіонального уряду Курдистану (КРГ).

"В Іракському Курдистані запропонували провести переговори з іракською владою про статус курдських аеропортів, прикордонних постів і банків, на які Багдад поширив обмеження після референдуму про незалежність Курдистану", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, Багдад прийняв такі заходи в спробі ізолювати КРГ після референдуму в минулому місяці. Так, Ірак наклав заборону на прямі міжнародні рейси в північний регіон. Він також зажадав, щоб КРГ передала контроль над своїми погранпостами і припинила продавати долари 4 курдським банкам.

"Щоб уникнути цього колективного покарання, ми запрошуємо (іракського прем'єр-міністра) Хайдер Джавад Аль-Абаді знову, оскільки ми готові до будь-якого діалогу і переговорів у відповідності з Конституцією Іраку", - йдеться в заяві регіонального уряду.

Ця заяву ознаменувала зміна курсу КРГ, які в середу звинуватили іракські сили і підготовлені іранцями іракські воєнізовані формування в "підготовці великого нападу" на багатий нафтою регіон Кіркук і поблизу Мосул на півночі Іраку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що спікер іракського парламенту Салім Джабурі відправився Курдську автономну область, щоб зустрітися з лідером іракських курдів Масудом Барзані.