ru ua

Кулеба: єдина альтернатива ПДЧ - членство України в НАТО

Кулеба: єдина альтернатива ПДЧ - членство України в НАТО Фото: Дмитро Кулеба (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що єдиною альтернативою надання Україні Плану дій щодо членства - це членство України в НАТО. За його словами, більшість українців підтримують вступ України в Альянс.

Про це він заявив під час онлайн-конференції "Шлях до Варшавського форуму з безпеки", передає прес-служба МЗС.

За словами Кулеби, східний фланг НАТО повинен максимально активно взаємодіяти з Україною і Грузією.

"Ми всі природні союзники по Чорному морю. Україна вітатиме всі інструменти і формати посилення присутності НАТО в регіоні Чорного моря, які також будуть включати активне залучення України і Грузії ", - заявив він.

Водночас, Кулеба переконаний, що залучення України до формату Бухарестської дев'ятки могло б сприяти додатковому розвитку регіону Центральної Європи і зміцненню безпеки Чорноморського регіону.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що війна на Донбасі і російська окупація Криму є перешкодою для вступу України в НАТО. За його словами, НАТО не буде запрошувати до членства країну, в якій йде війна.

До цього президент України Володимир Зеленський заявляв, що членство в НАТО є єдиним шансом зберегти Україну у війні з Російською Федерацією.