ru ua

На Кубі вперше за 54 роки підняли прапор США

На Кубі вперше за 54 роки підняли прапор США Фото: посольство США в Гавані

Керрі назвав цей момент історичним

Прапор США був піднятий над американським посольством на Кубі вперше за 54 роки, після того, як Гавана і Вашингтон відновили дипломатичні відносини. У церемонії відкриття дипмісії США на Кубі взяли участь держсекретар США Джон Керрі і кубинський міністр закордонних справ Бруно Родрігес, передає РБК.

Повідомляється, що в ході свого виступу Керрі назвав цей момент історичним.

"Це шанс для того, щоб подолати старі бар'єри і відкрити нові можливості. Глави наших країн Барак Обама і Рауль Кастро прийняли сміливе рішення, сфокусувавшись на сьогоденні і майбутньому. Але це не означає, що ми забули минуле, та ми й не могли ", - сказав він.

У своєму виступі Керрі згадав про те, як в 1961 році три морських піхотинця зняли прапор США з посольства в Гавані, і пообіцяли поставити його знову, але з тих пір пройшли десятиліття".

"Кубинське майбутнє буде формувати тільки Куба. Але кубинський народ повинен знати, що США завжди будуть підтримувати демократичні принципи і стежити за дотриманням прав людини по всьому світу. Потрібно розуміти, що відновлення нормальних дипломатичних відносин це не ласку одного уряду до іншого, а те, що дві країни повинні робити разом", - сказав Керрі.

Нагадаємо, держсекретар США вперше за 70 років відвідав Кубу.