ua en ru

КСУ визнав неконституційним призначення Президентом керівного складу Держсудадміністрації.

Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення закону України «Про судоустрій України» від 7 лютого 2002 р. Відповідне рішення КСУ, прийняте 17 грудня, було оприлюднене сьогодні, передає кореспондент РБК-Україна. Зокрема, неконституційними визнано:

- ч. 2 ст. 127 стосовно призначення та звільнення з посади Президентом України голови Державної судової адміністрації;

- ч. 6 ст. 127 стосовно призначення та звільнення з посади Президентом України заступників голови Державної судової адміністрації;

- ч. 5. ст. 128 щодо затвердження Президентом Україна положення про ДСА.

Як пояснила на прес-конференції суддя - доповідач по даній справі Марія Маркуш, повноваження, про які йдеться в рішенні суду, здійснює не Президент України, а Кабінет міністрів за поданням центральних органів виконавчої влади.

Також вона наголосила на необхідності привести у відповідність до вимог Конституції законодавство, зокрема закон про судоустрій України, оскілки після прийняття нової редакції Конституції у цьому законі виникли суперечності.

Таким чином КСУ оприлюднив рішення у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень закону "Про судоустрій України", указів Президента України "Про Державну судову адміністрацію України", "Про Положення про Державну судову адміністрацію України". Автори клопотання вважали, що оскаржувані положення закону стосовно визначення Президента України суб'єктом, який призначає на посаду та звільняє з посади голову Державної судової адміністрації України, його заступників, затверджує положення про Державну судову адміністрацію України, не відповідають статтям 6, 8, частині другій статті 19, статтям 106, 116 Конституції України.