КСУ вирішить, чи можна не приймати зміни до Конституції щодо децентралізації на цій сесії Ради

НовиниПолітика    20.01.2016 - 11:02
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України
Криворізькі активісти мають намір завтра розпочати голодування біля стін ВР Кабмін пропонує ВР ратифікувати угоду з Японією про виділення 300 млн доларів позики

Автори подання просять визначити його як невідкладне

51 депутат Верховної Ради України просить Конституційний суд розтлумачити положення ст. 155 Основного закону "наступна чергова сесія" для визначення кінцевого строку прийняття змін до Конституції України у частині децентралізації. На сайті КСУ опубліковане відповідне конституційне подання.

Так, відповідно до вказаної статті Основного закону, законопроект про внесення змін до Конституції, попередньо схвалений 226 депутатами ВР, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії парламенту за нього проголосувало не менш ніж 300 нардепів.

"Через обмеження в часі щодо виконання необхідних процедур для остаточного прийняття законопроекту №2217а може скластися ситуація, коли цей законопроект може бути не розглянутий протягом третьої сесії. Тому в процесі реалізації вищевказаної норми виникають питання... чи означає це безпосередньо наступну за номером сесію чи будь-яку іншу наступну сесію", - підкреслюється в документі.

Нардепи-автори подання в свою чергу вважають, що "наступну чергову" сесію варто трактувати як будь-яку наступну після тієї, на якій проект змін в Основний закон був попередньо схвалений 226 голосами.

Зазначається, що автори подання просять КСУ визначити його як невідкладне.

Нагадаємо, раніше голова ВРУ Володимир Гройсман зазначав, що консультації щодо змін в Конституцію в частині децентралізації тривають.

Читайте в розділі

В Узбекистані почалися вибори президента

Конгрес США проголосував за надання Україні 350 млн доларів військової допомоги

Іран погрожує США вжити заходів у відповідь на продовження санкцій

On Top