КСУ дозволив судовим виконавцям звертатись з позовом до суду для проникнення в житло боржника

Четвер 02 червня 2011 11:42

Конституційний суд України (КСУ) дозволив судовим виконавцям звертатись з позовом до суду для проникнення в житло боржника в рамках забезпечення позову про стягування майна боржника. Таке рішення було оприлюднене сьогодні, передає кореспондент РБК-Україна. 
"В аспекті конституційного звернення положення частини першої ст. 376 у взаємозв'язку зі статтями 151, 152 ,153 Цивільного процесуального кодексу України необхідно розуміти так, що для виконання ухвали суду про забезпечення позову питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника фізичної особи або особи у якої знаходиться майно і кошти боржника, вирішується судом за місцем знаходження житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця", - йдеться у рішенні.
Нагадаємо, до КСУ зверталася громадянка України Ірина Сінюгіна. На думку суб'єкта права на конституційне звернення, суди загальної юрисдикції по-різному застосовують частину першу статті 376 Кодексу: в одних випадках суди задовольняють подання державного виконавця про примусове проникнення до житла при виконанні ухвали про забезпечення позову, в інших - відмовляють в задоволенні такого подання, вважаючи, що в контексті цієї статті йдеться про виконання судового рішення, яким закінчується розгляд справи, а отже виконання ухвали суду про забезпечення позову не може бути підставою для задоволення подання про примусове проникнення до житла.
Суб'єкт прав на конституційне звернення вважає, що внаслідок неоднозначного застосування судами частини першої статті 376 Кодексу було порушено його право на недоторканність житла, передбачене частиною першою статті 30 Конституції України.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся