КСУ визнав неконституційною передачу справ щодо соціальних виплат від адмінсудів до судів загальної юрисдикції

Вівторок 14 вересня 2010 10:36

Конституційний суд України визнав неконституційною передачу справ щодо соціальних виплат від адміністративних судів до судів загальної юрисдикції. Таке рішення сьогодні оголосив голова КСУ Анатолій Головін, передає кореспондент РБК-Україна. 

В рішенні суду йдеться про те, що передача таких справ до судів загальної юрисдикції не відповідає Конституції, оскільки звужує обсяг прав і свобод громадян, зокрема, права на судовий захист.
Рішення було ухвалено за конституційним поданням Верховного суду України. На думку ВСУ, положення закону № 1691 суперечать частині третій статті 22, частині другій статті 24, частинам першій, другій статті 55, статті 64 Конституції України, оскільки запровадження такого порядку розгляду справ щодо соціальних правовідносин значно звужує обсяг права громадян на судовий захист у суперечках з органами державної влади.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся