ua en ru

КСУ підтримав проведення чергових виборів у ВР в жовтні 2012 р

Конституційний суд України (КСУ) підтримав проведення чергових виборів у Верховну Раду (ВР) України в жовтні 2012 р., передає кореспондент РБК-Україна.

КСУ визнав такими, що відповідають ст.157 і 158 Конституції, зміни до Конституції щодо проведення чергових виборів Президента, нардепів та місцевих рад і голів. Згідно з цими змінами, вибори нардепів будуть в останню неділю жовтня 5-го року повноважень, а вибори Президента в останню неділю березня 5-го року повноважень.

Місцеві вибори також проходитимуть в останню неділю жовтня 5-го року повноважень тієї чи іншої ради чи голови міста, села чи селища.

Раніше Президент України Віктор Янукович наголошує, що буде готовий виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України, який зараз розглядає питання щодо дати проведення парламентських виборів. «Яким буде рішення суду - сказати важко, тому що є різні тлумачення Конституції», - заявив голова держави.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада схвалила проект закону про внесення змін до Конституції. У цьому документі датою проведення наступної парламентської кампанії було визначено остання неділя жовтня 2012 р. Текст законопроекту був відправлений до Конституційного суду для отримання необхідного висновку.

5 листопада КСУ оголосив про відкриття провадження щодо проведення чергових виборів. 9 листопада КСУ почав розгляд справи у формі письмового слухання. Виробництво відкрите за конституційним зверненням Верховної Ради України про дачу висновку щодо конституційності законопроекту про проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів ВР Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Як заявив голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкин, парламентські вибори в Україні в березні 2011 р. спричинять технічні проблеми. Коментуючи теоретичну можливість, що Конституційний суд України ухвалить рішення на користь проведення виборів у Верховну Раду 27 березня 2011 р., як це передбачено поточною редакцією Конституції, С.Льовочкин заявив: "Будуть технічні складнощі з виборчим законодавством, початком процедури виборів і початком їх фінансування". При цьому голова АП наголосив, що на даний момент "все залежить від рішення КСУ".

Крім того, 19 жовтня ц.р. ЦВК ухвалила рішення звернутися в КСУ з питання офіційного тлумачення ч.1. ст.76 Конституції України від 28 червня 1996 р. щодо терміну повноважень народних депутатів VI скликання.