З Криму до в’язниць РФ перевели 150 засуджених українців

НовиниПолітика    23.08.2016 - 07:03
Фото: відбувати покарання в колоніях Росії з Криму відправили 150 осіб
Фото: відбувати покарання в колоніях Росії з Криму відправили 150 осіб
Російський суд залишив кримського політв'язня Костенко під вартою МЗС України вимагає від "влади" Криму звільнити замглави Меджлісу Умерова

Після анексії Криму Київ звернувся до Москви з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів

З анексованого Криму відбувати покарання в російських колоніях відправили 150 громадян України. Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ України на інформаційний запит "Крим.Реалії".

"За інформацією зарубіжних дипломатичних відомств України в Російській Федерації, з моменту окупації Криму відомо про приблизно 150 громадян України, які були засуджені в Криму й переведені для відбування покарання на територію Росії", - йдеться у документі.


Раніше в організації "Євромайдан-SOS" повідомляли, що засуджених в Україні ув'язнених, які на момент анексії Криму відбували покарання в тюрмах на території півострова, перевозять до місць позбавлення волі в Росії.

За даними організації таких людей вже 2200.

Після анексії Криму Росією Київ звернувся до Москви з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території Криму чи Севастополя, однак тодішній російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо тільки відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб.

Ця конвенція передбачає переміщення засуджених із території однієї держави на територію іншої. Таким чином, Україна не може використовувати її стосовно людей, які перебувають у Криму, оскільки півострів залишається українською територією відповідно до міжнародного права.

Нагадаємо, за час російської агресії було звільнено з полону або знайдено близько 3080 громадян України.

Читайте в розділі

ОБСЄ сподівається на швидке вирішення проблеми з подачею води в ЛНР

Ренці офіційно подав у відставку з поста прем'єр-міністра Італії

Мін'юст закликає Раду прийняти закон про спецконфіскацію до 2017

On Top