До Криму їде термінова місія Ради Європи

До Криму їде термінова місія Ради Європи
Фото: генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд

Місія не буде стосуватися питань територіального статусу Криму

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд сьогодні, 25 січня 2016 року, оголосив про початок роботи делегації в анексованому Росією Криму, яка оцінить ситуацію з правами людини на півострові. Про це йдеться в офіційному повідомленні Ради Європи.

"Понад 2,5 млн чоловік проживають у Криму, всі вони повинні мати можливість користуватися Конвенцією з прав людини", - заявив Ягланд.

Також генсек підкреслив, що місія буде проводитися в умовах повної незалежності і не буде стосуватися будь-якого питання, пов'язаного з територіальним статусом Криму.

Мандат місії охоплює всі основні питання прав людини, включаючи свободу вираження думок і свободи ЗМІ; свободу асоціацій і зборів; права меншин; місцеве самоврядування; боротьбу з корупцією та умови утримання у в'язницях.

Місію очолить швейцарський дипломат Жерар Студман. Йому будуть допомагати троє членів секретаріату Ради Європи.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що проводить переговори з Ягландом і його представниками по вопросому про відкриття Криму моніторингових місій з прав людини.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся