ru ua

Найбільша синагога Кишинева буде відновлена

Синагогу по столичній вулиці Раббі Цірільсона, яка перетворилася на руїни, відновлять. Обійдеться це в 50 мільйонів леїв. Поки п'ять спонсорів вже зробили свої внески, зібравши півмільйона євро, тобто майже 20% від суми.

Синагогу побудували близько сотні років тому, її зруйнував землетрус. У 2010-му єврейська громада викупила будівлю у держави. Тепер на її місці буде зведена синагога, побудовані університет з релігійним ухилом, ієшива, центр єврейської культури, музей, магазин, ресторан єврейської кухні і лазня.

"Для 15 тисяч осіб ця синагога безсумнівно мала. Є фотографії, коли в синагозі всі не поміщаються і виходять на вулицю", - зазначила глава єврейської громади Марина Лекарцева.
Крім пожертвувань від підприємців, на реконструкцію підуть і кошти, зібрані національної та міжнародної єврейськими громадами. Влада від такого проекту просто в захваті.

"Абсолютно все, що включає цей проект, було погоджено, схвалено і затверджено Національною радою з історичним пам'яткам. Нові будови відмінно вписуються в комплекс, і, головне, сам пам'ятник ніяк не постраждає", - зауважив директор Агентства реставрації пам'яток Іон Штефеніце.

У серпні відбудеться тендер для вибору компанії, яка займеться відновленням синагоги. До роботи планується приступити цієї осені.