Селяни збільшили виробництво сільгосппродукції на 6%, - Арбузов

За 8 місяців 2013 р. селяни збільшили виробництво сільгосппродукції на 6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Серед причин зростання виробництва - збільшення ефективності державної підтримки. Відчутні результати дало спрямування зусиль МінАП на підтримку кооперативів та одноосібників, які займаються молочним і м'ясним скотарством, повідомив перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

«За результатами 8 місяців відбулося зростання виробництва: на 23% у сільгосппідприємствах, і на 6% - в господарствах населення. Збільшення виробництва аграрної продукції селянами є результатом ефективності державних програм підтримки. Так, уряд вже не перший рік підтримує одноосібників, які займаються молочним і м'ясним скотарством. Зокрема, в країні вже налагоджена система виплати дотацій, виплати по яких потрібно пришвидшити органами місцевої влади. Також доручаю здійснити моніторинг закупівельних цін на молоко у населення, адже для деяких сільських родин це єдине джерело доходу», - зазначив Сергій Арбузов.

На переконання першого віце-прем'єра, на сьогодні є всі передумови для подальшого збільшення виробництва сільгосппродукції в одноосібних господарствах. Так, за умови, якщо селяни об'єднаються в кооперативи, результативність їхньої праці значно зросте.

«Сільгосппродукція, яка виробляється в кооперативах, є більш конкурентоздатною, оскільки вимоги до її якості вищі, налагоджені шляхи збуту тощо. Тому уряд, виконуючи завдання Президента України, активно сприяє створенню таких об'єднань. А МінАП розробило програму «Рідне село», яку впроваджує в усіх регіонах. Першочерговим завданням програми стане створення заготівельно-збутової мережі, яка забезпечить жителів міст якісними продуктами харчування за доступною ціною, а сільгоспвиробникам створить можливість вигідно реалізувати вироблену продукцію», - підкреслив Сергій Арбузов.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся