ru ua

Червоний Хрест визнав, що Україна перебуває у стані війни, - ЗМІ

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) визнав, що Україна перебуває у стані війни.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) визнав, що Україна перебуває у стані війни. Даний доповідь організації є секретним, передає Reuters.

Як кажуть західні дипломати, це відкриває двері для звинувачень у військових злочинах, у тому числі через катастрофу Boeing-777.

"Очевидно, що це міжнародний конфлікт, і тому це, швидше за все військовий злочин", - зазначив дипломат однієї з західних держав у Женеві.

Зазначимо, що МКЧХ є зберігачем Женевських конвенцій, що встановлюють ряд правила ведення війни. ООН спирається на думку Червоного Хреста щодо того, коли насильство перетворюється у війну.

"У системі ООН саме МКЧХ робить таке визначення. Вони є хранителями воріт міжнародного гуманітарного права", - сказав джерело ООН.

Як пише Reuters, МКЧХ не зробив жодної публічної заяви з цього приводу, щоб не образити ні Україну, ні Росію, називаючи конфлікт громадянською війною або актом зовнішньої агресії. Однак Червоний Хрест зробив це в приватному порядку і поінформував учасників конфлікту, повідомили джерела агентства.

Визначення "війна" - чи міжнародна, або громадянської - змінює гру на законних підставах, тому що з'являються дві воюючі сторони. Вони є відповідальними за військові злочини. Підозрювані також можуть бути арештовані за кордоном, так як деякі країни застосовують "універсальну юрисдикцію" до військових злочинів.