ua en ru

Константинополь відмовив у всеправославному обговоренні автокефалії ПЦУ

Константинополь відмовив у всеправославному обговоренні автокефалії ПЦУ Фото: Вселенських патріарх Варфоломій (УНІАН)

Патріарх Варфоломій вважає, що церкви, які не були на критському зібранні, не можуть вимагати всеправосланого обговорення

Вселенський патріарх Варфоломій відкинув вимогу патріарха Антіохійського Івана Х, про всеправославне обговорення надання автокефалії Православній церкві України (ПЦУ). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на спеціалізоване видання Сerkvarium.

Наголошується, що єпископ Антіохійської православної церкви Іоанн Х, який очолює церкву в Сирії "вважається одним з найбільш залежних від Росії ієрархів". Він направив Варфоломію лист з таким проханням.

Також, як пише Сerkvarium, з аналогічним запитанням до Константинополя зверталися інші автокефальні Церкви, які знаходяться у сфері впливу Москви - Польська та Чеська.

Варфоломій відповів на вимогу Іоанна в листі. У ньому говориться, що проводити збори православних церков з питання ПЦУ марно.

"Ми Вас інформуємо, що після того, коли чотири Православних церкви, з церковної та богословської точки зору без причини, відмовилися бути присутніми у справі Вселенського Священного Собору, чому немає виправдань, і Ваша давня церква була однією з них, Вселенський патріархат має серйозне підґрунтя утриматися від таких зборів на загальноправославному рівні, які будуть марними, оскільки це призведе до згоди тільки в тому, що учасники будуть незгодні один з одним", - йдеться у письмовій відповіді Варфоломія.

Також патріарх у листі нагадує про те, що Антіохійська церква, а також Російська, Болгарська і Грузинська проігнорували Всеправославний собор на Криті в 2016 році, що позбавляє ці церкви від морального права вимагати всеправославних обговорень.

"Велика Свята церква Христова, в любові і самопожертві, без свого інтересу або тиску, з однією метою єдності українського народу і припинення поділу і розколу серед мільйонів віруючих, що були поза канонічною цекрвою несправедливо, слідуючи церковної традиції і канонам, нагородила автокефалією церкву України", - зазначено в листі Вселенського патріарха.

Ідею обговорення статусу ПЦУ на всеправославному рівні Варфоломій вважає утопічною, оскільки таке зібрання передбачає участь представників самої української церкви, а цього не визнає Москва.

"Ні для кого не секрет, що РПЦ категорично проти автокефалії Православної Церкви України і тому вона скористається своїм правом вето так само, як світська влада РФ робить це в Раді безпеки ООН", - зазначає Сerkvarium.

Нагадаємо, раніше предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що визнання Православної церкви України затягується через протидію Російської церкви.