ua en ru

Компанія ТНК-ВР уклала з Lotos контракт щодо поставки нафти напряму

09:41 18.07.2011 Пн
3 мин

Приватизація найбільшого переробника Польщі Grupa Lotos відбудеться не раніше наступного року, але один з претендентів на його контрольний пакет - ТНК-ВР - вже готується до операції. Компанія вже уклала контракт, в рамках якого буде постачати нафту напряму Lotos, повідомляє РБК daily.
"Ми розглядаємо Польщу як одне з найбільш стабільних і прибуткових напрямків для поставки Rebco і маємо намір зробити все необхідне, щоб підтримати цей напрямок", - повідомив віце-президент ТНК-ВР з продажу і логістики Джонатан Коллек. Як пояснили в компанії, відповідно до умов контракту протягом липня групі Lotos має бути поставлено 20 тис. т нафти марки Rebco. Продаж нових обсягів буде залежати від попиту з боку польських колег. "Довгострокових контрактів вони не укладають", - додали в ТНК-ВР. У компанії також нагадали, що в червні тримісячний контракт на поставку нафти був укладений і з PKN Orlen.
Значення укладеного контракту, очевидно, не обмежується тільки отриманням прибутку від продажу партії нафти. Так, за словами Коллека, продаючи нафту прямо кінцевому споживачеві, ТНК-ВР отримає пріоритет при розподілі графіка експортних поставок. "ТНК-ВР, єдина з російських компаній, яка уклала прямі договори з найбільшими споживачами нафти в Польщі", - відзначив топ-менеджер.
Інтерес російської компанії до польського ринку проявився ще в травні цього року, коли вона подала заявку на участь у конкурсі за право придбати 53,2% Grupa Lotos. Крім неї актив вивчали "Роснєфть" і "Газпром нафта". В якості стартового платежу за контролем над чотирма НПЗ (у Гданську, Глімар, Ясло і Чеховіце-Дзедзіце) нафтовидобувною компанією Petrobaltic і мережею АЗС польський уряд просить 800 млн дол. Така вартість обумовлена ​​суттєвою борговим навантаженням групи - близько 2 млрд дол.
За словами провідного спеціаліста департаменту ринкових досліджень "ІФД Капітал" Віталія Крюкова, наявність контракту на поставку нафти з Lotos не тільки відкриває ТНК-ВР пріоритетний доступ до трубопроводу "Дружба", але і дозволяє вибудувати з польськими партнерами довгострокові відносини. "З'являється можливість відпрацювати маршрут поставок, налагодити взаємодію. Це, навіть у випадку якщо не вдасться отримати контроль в Lotos, все одно створить базу для отримання прибутку", - вважає експерт.
Начальник відділу інвестиційного аналізу УК "Універ" Дмитро Александров закликав не перебільшувати значення контракту. На його думку, наявність таких короткострокових домовленостей ніяк не вплине на рішення польської влади в ході приватизації. "Для того щоб сформувати команду, познайомити людей, контракт укладати необов'язково", - додав експерт. Проте він обмовився, що наявність власної переробки та розгалуженої збутової мережі за кордоном при переході на схему оподаткування "60-66" може забезпечити ТНК-ВР додаткові доходи.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: