Компанія Symantec придумала "вакцину" від вірусу-здирника

НовиниНадзвичайні події    28.06.2017 - 18:19
Фото: кібератака (Pixabey)
Фото: кібератака (Pixabey)

Втім, така "вакцина" дозволяє захистити від вірусу тільки персональні комп'ютери

Антивірусна компанія Symantec стверджує, що знайшла спосіб зупинити поширення вірусу, який напередодні заразив системи великих українських і російських компаній та державних установ. Про це повідомляє ВВС.

Як запевняють фахівці Symantec, для того, аби не допустити інфікування свого комп'ютера, користувачеві досить створити один порожній файл у папці C:\Windows. У Symantec називають це рішення "вакциною" від вірусу, який шифрує дані на комп'ютері користувача і в обмін на розшифровку вимагає заплатити 300 доларів у біткоінах.

"Для того, щоб зупинити поширення вірусу на своєму комп'ютері, користувач повинен створити порожній файл із назвою "perfc" із параметром "тільки для читання" в папці C:\Windows", - йдеться в повідомленні.

Експерти інших компаній, що працюють в області кібербезпеки, підтверджують, що метод працює. Втім, така "вакцина" дозволяє захистити від вірусу тільки персональні комп'ютери. При цьому вони залишаються носієм вірусу, тобто можуть заражати інші машини в своїй мережі. Як зупинити кібератаку загалом, поки не зрозуміло.

Нагадаємо, 27 червня компанії багатьох країн світу повідомили про атаку вірусу, який вимагає викуп за відновлення даних. Раніше на сайті Урядового порталу повідомлялося, що масштабну кібератаку на корпоративні мережі та мережі органів влади, яка сталася 27 червня 2017 року, зупинено.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top