У комітеті Ради розкритикували проект Кабміну про виплати пенсій на Донбасі

Вівторок 24 квітня 2018 15:44
У комітеті Ради розкритикували проект Кабміну про виплати пенсій на Донбасі
Фото: Верховна рада (РБК-Україна)

За наслідками розгляду комітет схвалив рекомендації уряду

Комітет парламенту з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розкритикував законопроект уряду стосовно порядку отримання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв’язку з перебуванням на непідконтрольній українській владі території. Про це повідомляє інформаційне управління Верховної ради.

Так, комітет розглянув питання про хід виконання рекомендацій "Щодо подальших дій органів державної влади в проведенні верифікації соціальних виплат та пенсій".

За інформацією Міністерства фінансів, розроблено проект закону "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", який надіслано Міністерству юстиції на погодження.

У комітеті зазначили, що уряд так і не дослухався до низки попередніх рекомендацій, схвалених рішенням комітету від 6 грудня 2017 року.

"Міністерство фінансів та Міністерство соціальної політики залишили поза увагою зауваження комітету в частині доцільності опрацювання єдиного законодавчого акту, спрямованого на комплексне врегулювання питання проведення верифікації соціальних виплат", - сказано у повідомленні.

Також вказано, що розроблений Пенсійним фондом проект розпорядження Кабміну "Питання надання інформації з баз даних документів, що посвідчують особу, у тому числі недійсних, вкрадених або втрачених" досі не погоджено Міністерством внутрішніх справ та Державною міграційною службою.

"Члени комітету зазначили, що уряд не впорався з поставленим завданням щодо розробки та подання на розгляд Верховної ради законопроекту стосовно порядку отримання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв’язку з перебуванням на території, тимчасово неконтрольованій державною владою України", - підкреслюється у повідомленні.

За наслідками розгляду комітет схвалив рекомендації уряду і прийняв рішення проконтролювати стан їх виконання у жовтні 2018 року.

Нагадаємо, раніше губернатор Донецької області Павло Жебрівський заявив, що уряд України готовий відновити виплати пенсій людям на окупованих територіях Донбасу за умови, якщо цим буде займатися Червоний Хрест.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся