Комітет рекомендує Раді прийняти законопроект про адвокатуру в першому читанні

Комітет рекомендує Раді прийняти законопроект про адвокатуру в першому читанні
Фото: Верховная рада (РБК-Україна/Віталій Носач)

Депутати голосуватимуть за нього у четвер

Члени комітету Верховної ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендували законопроект №9055 "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" до голосування у першому читанні. Таке рішення депутати ухвалили під час засідання за участі представників та експертів Ради Європи та адвокатів – членів Національної асоціації адвокатури України, яке відбувалося у вівторок, 4 грудня, повідомляє РБК-Україна.

Міжнародний експерт Ради Європи Ритіс Якубаускас, який аналізував законопроект №9055 на предмет відповідності стандартам Ради Європи, зазначив, що "положення цього законопроекту в цілому відповідають стандартам Ради Європи щодо регулювання та захисту професії адвоката, а за окремими напрямами забезпечують навіть більший, аніж вимагають стандарти, захист адвокатів у здійсненні ними своїх професійних обов’язків, у саморегулюванні та самоврядуванні своєї спільноти".

На думку експертів Ради Європи, найбільш позитивні досягнення законопроекту стосуються розширення прав і гарантій адвокатів, що, серед іншого, включають участь адвокатів у всіх слідчих чи процесуальних діях, участь у яких має право брати клієнт; безперешкодний доступ до приміщень суду, прокуратури, поліції, Міністерства внутрішніх справ та правоохоронних органів; ідентифікований доступ до всіх державних реєстрів; посилення захисту інформації в рамках адвокатської таємниці, включно з нерозголошенням навіть за наявності дозволу клієнта, а також використання будь-яких технічних засобів без спеціального дозволу.

У понеділок партнери та керівники провідних юридичних фірм звернулися до голови Верховної ради Андрія Парубія та голови комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича із проханням ухвалити законопроект №9055 у першому читанні як такий, що "дозволяє забезпечити  прогресивний розвиток адвокатури в інтересах суспільства і в цілях забезпечення справедливого правосуддя".

З аналогічним закликом виступили і експерти Реанімаційного пакету реформ. Вони закликали депутатів підтримати проект закону у першому читанні та доопрацювати його з урахуванням зауважень і пропозицій експертного середовища перед ухваленням у другому.

Минулого тижня із листом про підтримку законопроекту до Верховної ради звернулася міжнародна антикорупційна організація Transparency International.

Законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" є послідовним кроком української влади в рамках комплексної реформи сфери правосуддя.

Нагадаємо, експерти РЄ в цілому позитивно оцінюють процеси, що відбувається в рамках судової реформи, та співпрацю з українською владою у впровадженні європейських стандартів правосуддя.

"Україна та українські органи влади провели величезну роботу, це надзвичайні зусилля і це просто приголомшливо, що за такий короткий проміжок часу було розроблено і ухвалено стільки законів. Це абсолютно безпрецедентно для інших демократичних країн", - прокоментувала Лорена Бахмайєр-Вінтер, професор права Університету Комплутенсе в Мадриді (Іспанія), міжнародний експерт Ради Європи, під час виступу на VII Судовому форумі, який минулого місяця відбувся у Києві.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся