ru ua

Комітет рекомендує Раді передбачити захист прав працівників передпенсійного віку

Комітет рекомендує Раді передбачити захист прав працівників передпенсійного віку Фото: Верховна Рада України

Проект закону рекомендується прийняти за основу

Комітет парламенту з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5564 "Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку". Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Законопроектом пропонується надати працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсії, право на переважне залишення на роботі при вивільненні працівників у зв‘язку із змінами в організації виробництва і праці.

Комітет підтримує позицію авторів цієї законодавчої ініціативи щодо необхідності додаткового захисту зазначеної категорії громадян на ринку праці.

Разом з тим нардепи зауважили, що законодавством України вже передбачений соціальний захист осіб передпенсійного віку. Зокрема, частиною першою статті 14 закону "Про зайнятість населення" вже визначено ряд категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, до яких також належать і особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років.

Крім того, відповідно до частини четвертої статті 22 закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю збільшено майже вдвічі, але така допомога не може перевищувати 720 календарних днів.

Нагадаємо, раніше комітет парламенту з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект №4910 про відновлення страхових принципів щодо обчислення стажу роботи для призначення пенсії.