Комітет Ради розгляне закон про ліквідацію податкової міліції на цьому тижні

Комітет Ради розгляне закон про ліквідацію податкової міліції на цьому тижні
Фото: засідання фінкомітету Ради (rada.gov.ua)

Комітет розгляне відповідний законопроект №1208-2 у другому читанні

У середу, 6 листопада, комітет Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроект №1208-2 "Про Бюро фінансових розслідувань", яким пропонується ліквідація податкової міліції. Про це вказано у порядку денному комітету.

Зокрема, комітет розгляне документ у другому читанні.

"Для прийняття рішення… Проект закону "Про Бюро фінансових розслідувань", поданий н. д. Василевською-Смаглюк О.М. та Монастирським Д.А., реєстр. №1208-2 від 18.09.2019 р. (друге читання)", - сказано у порядку денному.

Як писало РБК-Україна раніше, на початку жовтня парламент підтримав за основу в першому читанні законопроект №1208-2 "Про Бюро фінансових розслідувань", яким пропонується ліквідація податкової міліції. За нього проголосували 270 нардепів.

Нагадаємо, 28 вересня Кабмін відновив повноваження податкової міліції у Державній фіскальній службі до утворення нового органу.

Як писало РБК-Україна раніше, у вересні 2017 року уряд схвалив законопроект про ліквідацію Податкової міліції. Замість неї тоді планувалося створити Службу фінансових розслідувань.

Так, в лютому 2017 року Верховна Рада 8 скликання відмовилася повернути повноваження податкової міліції. РБК-Україна в своєму матеріалі "Відкрийте поліції: як Верховна рада позбавлялася, але не позбулася податкової міліції" пояснювало, що нардепи відмовилися підтримати правку №10 в законопроекті №0940 щодо оподаткування спадщини. Суть редагування зводилася до усунення помилки, допущеної парламентом при голосуванні податкових змін в "бюджетну ніч". В результаті помилки податкову міліцію ліквідували з 1 січня 2017 року. Правку нардепи в результаті відхилили.

Варто також відзначити, в березні 2018 року Олександр Данилюк, який займав посаду глави Мінфіну, заявляв, що податкова міліція вже більше року перебуває поза законом, однак продовжує фінансуватися за рахунок державних коштів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся