ru ua

Комітет міністрів Ради Європи закликав Україну і РФ уникати воєнних дій

Комітет міністрів Ради Європи закликав Україну і Російську Федерацію уникати воєнних дій.

Комітет міністрів Ради Європи закликав Україну і Російську Федерацію уникати воєнних дій. Таку заяву було зроблено за підсумками засідання Ради Європи 3 квітня щодо військової агресії з боку РФ, говориться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України.

"Комітет міністрів закликав причетні сторони невідкладно забезпечити дотримання припису Європейського суду з прав людини, виданого в рамках судового провадження за позовом "Україна проти Російської Федерації". Це розпорядження встановлює обов'язок, як України, так і Росії утриматися від прийняття будь-яких заходів, зокрема військових дій, в результаті яких можуть бути порушені права цивільного населення, включаючи створення ризику для їх життя і здоров'я", - йдеться в повідомленні.

Комітет міністрів ради Європи за підсумками дискусії також ухвалив рішення про те, що незаконний референдум у Криму і Севастополі 16 березня 2014 р. і протиправна анексія Російською Федерацією цієї частини території України не можуть бути підставою для будь-яких змін їх статусу та державно-правової приналежності.